O mnie

Wykonuję profesjonalne zdjęcia wnętrz i architektury dla projektantów wnętrz, architektów, inwestorów oraz każdego, kto potrzebuje dobrych zdjęć swojego domu, biura, hotelu, gabinetu czy restauracji.

Każda przestrzeń posiada swój własny, niepowtarzalny klimat i charakter, które staram się poznać, a następnie sfotografować. Fotografuję głównie przy naturalnym świetle. Uwielbiam symetrię i minimalizm.

Fotografią wnętrz i architektury zajmuję się zawodowo od 2015 roku. Przed podjęciem decyzji o wyborze fotografii wnętrz, poświęciłem wiele lat na zgłębianiu wszystkich innych dziedzin fotografii - od reportaży ślubnych, portretów, aż po makrofotografię.

Nie mając odpowiedniego sprzętu i wiedzy, kierowany jedynie niepohamowaną chęcią robienia zdjęć wyruszyłem w świat z aparatem w dłoni. Do tej pory wstydzę się większości powstałych wtedy zdjęć. Jednak to dzięki nim oraz chęci zrobienia najlepszego zdjęcia w swoim życiu mogłem doskonalić swoje umiejętności i gromadzić doświadczenia.

Nieustanne poszukiwania doprowadziły mnie do fotografii wnętrz, w której jestem zakochany po dziś dzień. Pierwsze sesje zdjęciowe wnętrz nie przyniosły pożądanych rezultatów i najczęściej kończyły się rozczarowaniem. Krzywe kadry, problematyczne oświetlenie i chaos kompozycyjny na zdjęciach nie zniechęciły mnie jednak do dalszych prób. Dzisiaj, mając za sobą setki sesji zdjęciowych, satysfakcja z efektów jest coraz większa. Najlepsze zdjęcie w swoim życiu jednak wciąż mam przed sobą.

Fotografuję wykorzystując jedynie światło zastane, którego głównym źródłem jest słońce. Dzięki temu zdjęcia wiernie oddają indywidualny charakter każdego fotografowanego wnętrza.

W zależności od potrzeb oraz funkcji jaką mają spełniać zdjęcia, wykonywane przeze mnie sesje mogę podzielić na:

  • dokumentacje fotograficzne do portfolio i na konkursy,
  • zdjęcia wnętrz i architektury na stronę internetową i Social Media,
  • sesje stylizowane do magazynów wnętrzarskich,
  • zdjęcia produktowe we wnętrzach.

Część z moich zdjęć możesz zobaczyć w portfolio lub w internetowych bankach zdjęć, skąd można je nabyć.